Çukurca Mh. Çamlık Sk. No: 35 Bursa / Osmangazi
Pazartesi - Cumartesi 08:00-18:00
+90 224 452 30 22

Tünel Seralar

Tünel Seralar

Tünel sera sistemlerimiz 106 km/saat’e kadar rüzgardan etkilenmeyen dayanıklı ve sağlam yapısı ile bitkiyi dış etkilerden korur. Birbirine eklenmiş kirişlerden oluşan yapısı ve esnekliği ile olumsuz hava koşullarında dayanıklılığı garanti eder. Fazla yükselmeyen bitkilerde, depo amaçlı ve hayvancılıkta kullanılır. Makas yükseklikleri 1.65m ve 1.5 metre / 2 metre / 2.5 metredir. Tünel genişlikleri 6 metre 7 metre / 8 metre / 10 Metredir.

Taşıyıcı Kolonlar

Yüksek atalet moment değerlerini elde etmek için yanlarda 80X80X2,0 mm ebatlarında, ortalarda ise 80x80 2.0 mm et kalınlığında kolonlar dizayn edilmiştir. Taşıyıcı kolonlar bu yüksek mukavemet ve statik yapı özellikleri ile seraların daha yüksek kurulmasını sağlar. Aynı zamanda yüksek seralarda daha kolay iklim kontrolü sağlanırken, ihtiyaç olan gerekli yüksek havalandırma oranına ulaşılmasını sağlamaktadır.

Yapı Elemanları

Tüm yapı elemanları bağlantı cıvata grubu 8x8 Çelik mamuldür. (DIN-931, DIN-933, DIN-985, DIN- 125, DIN7504N ve DIN-934).

Kafes Boruları

60x1,5 mm ebadında Boru formuna getirilmiş dikiş kaynaklı güçlendirilmiş kafes profili daldırma galvanizli sacdan imal edilmiştir

Makas Destekleri

Sera kullanım amacına göre ve iklim koşullarına bağlı olarak makas destekleri ve kesitleri hesaplanmıştır. Hesaplamada EN-13031-1 standardı esas alınmıştır.

Makas Ara Çarpraz Profilleri

Makas dizayn edilirken statik yüklerin dengeli dağılımı için bitki askı ekseni 4 eşit araya bölünmüş ve bağlantıların tamamı yük denge noktalarına düğümlenmiştir. Yük denge hesapları ve gölge oranlarına göre Ø60mm - Ø27mm çapındadır.

Kolonlar

Daldırma galvanizli kolonlar ST37 kalite çelikten imal edilmiştir.

Tepe Aşık Profilleri

32X32X1,2 mm ebadındaki aşık profili plastik ve sinek tülü sabitleme amaçlı olup aynı zamanda çok güçlü bir yapısal kesite sahiptir. Klips giren yuvalar galvaniz yüzeye çok iyi yapışabilen özel bir boya ile kaplanmıştır.

Projelendirme

KUZEY SERA Sera sistemlerinin bilgisayar ortamında projelendirilmesinde, seraların yapısal dizaynı ve konstrüksiyon kurallarını belirleyen Avrupa Standardı, TS EN 13031–1 A15 normları baz alınmıştır.

Daha fazla teknik bilgi ve döküman için. Lütfen bize ulaşın !

Üretim

Bursa’daki fabrikamızda bulunan rollform ( makaralı büküm ) hatlarında çekilen galvanizli özel işlevli formdaki profil kombinasyonlarından oluşan KUZEY SERA sera sistemleri tamamen cıvata birleştirmeli ve modülerdir. KUZEY SERA seraları, korozyon ve paslanmaya karşı uzun ömürlü olmasının yanında, standartlar doğrultusunda sağlam ve dayanıklıdır. Sağlıklı ve başarılı bir bitkisel üretim için gereken ideal iklim ve konfor koşullarını dengeli bir şekilde sağlamak için KUZEY SERA seralarında gerekli tüm detaylar düşünülmüştür.

Kuzey Sera Sistemleri

Seracılık faaliyetleriniz için bilgi ve desteğe mi ihtiyacınız var?